Зелена салата с рукола, нахут и авокадо

Продукти

 • зехтин
  на вкус
 • 1 авокадо
 • 20 г нахут
  , сварен
 • 30 г рукола
 • 0,5 зелена салата
 • 8 мл лимонов сок
  , прясно изцеден
 • черен пипер
  на вкус
 • сол
  на вкус

Начин на приготвяне

 1. Почистваме и накъсваме зелената салата. 
 2. Почистваме руколата и я добавяме към зелената салата. 
 3. Почистваме и нарязваме авокадото и заедно с нахута ги добавяме към салатата. 
 4. Добавяме лимоновия сок, зехтина, сол и черен пипер на вкус. 
 5. Разбъркваме и сервираме.